IV Niedziela Wielkanocy, 22 kwietnia 2018r. – ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o powołania, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30 podczas których będziemy się modlić o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciech biskupa i męczennika, patrona Polski, natomiast we wtorek Święto św. Marka -Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o naszych księżach wikariuszach: Wojciechu i Marku, którzy obchodzą swoje imieniny.
 4. Zapraszamy na ostatnią już katechezę poświęconą chorobom duchowym , tym razem we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Temat katechezy brzmi: „pycha”.
 5. Młodzież gimnazjalną klas drugich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16,00 do świątyni.
 6. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu maju będą głoszone w parafii św. Jana z Dukli w Przemyślu ul. Zaciszna 11. Pierwsze spotkanie 7 maja o godzinie 19,00 w kaplicy.
 7. W najbliższą sobotę 28 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki.
 8. Z prasy katolickiej mamy : Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Któż jak Bóg. W Niedzieli polecamy artykuł pt. W ciszy słychać najlepiej, czyli o zakonach klauzurowych. Zapraszamy do lektury.
 9. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 127 kl. 1,2,3.
 10. W najbliższą niedzielę członkowie Towarzystwa im. św. Brata Alberta będą zbierać dobrowolne ofiary dla potrzebujących.
 11. W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Ryszard Lenius, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie…
  W intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.