V Niedziela Wielkanocy, 29 kwietnia 2018r. – ogłoszenia parafialne

 1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
 2. Przed świątynią członkowie Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Przemyślu zbierają dobrowolne ofiary dla najbardziej potrzebujących.
 3. We wtorek, pierwszego maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w dzień powszedni będą sprawowane o godzinie 17,30, natomiast w niedziele o godzinie 17,00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy. Dla dzieci mamy specjalną wyklejankę nawiązującą do wezwań Litanii Loretańskiej.
 4. W czwartek, 3-go maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski , naszej Archidiecezji i Parafii. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie : 6,30 8,00 9,30 11,00 18,00.Głównej Mszy świętej o godzinie 11,00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Bogdan Nowak- Salezjanin , proboszcz z parafii św. Józefa w Przemyślu. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do godnego uczczenia Matki Bożej naszej Patronki. Mężczyzn prosimy do niesienia baldachimu, chorągwi i feretronów. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 12,30, nabożeństwo majowe o godzinie 17,00. W związku z odpustem w środę będzie możliwość spowiedzi od godziny 17,00.
 5. Również w dniu 3-go maja Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. O godzinie 10,00 Msza święta w Archikatedrze, później dalsza część na Wzgórzu Zamkowym.
 6. Chorych w domach odwiedzimy ( wyjątkowo w tym miesiącu) w pierwszy piątek miesiąca od godziny 9,00, natomiast możliwość spowiedzi w świątyni od godziny 16,00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 7. W sobotę oprawę liturgiczną Mszy świętej o godzinie 18,00 przygotują członkowie Akcji Katolickiej, natomiast wieczorną adorację przygotują i poprowadzą siostry z Róży Matki Bożej Królowej Polski i św. Jadwigi Królowej.
 8. W niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja różańcowa brzmi: O święte i liczne powołania do wyłącznej Służby Bożej.
 9. Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Archidiecezjalny Chór „Magnificat” z Przemyśla, zapraszają na Koncert w ramach obchodów: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia urodzin ks. abp Ignacego Tokarczuka. Koncert odbędzie się 30 kwietnia 2018 roku ( poniedziałek) o godzinie 19,00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.
 10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Rycerza Niepokalanej, Drogę. W Niedzieli polecamy artykuł pt: Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia- Polskie Drogi… Zapraszamy do lektury.
 11. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 127 kl. 4,5,6.
 12. Pomódlmy się w intencji rodzin , ofiarodawców z ubiegłego tygodnia oraz o owocne przeżycie odpustu parafialnego. Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.