Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 13 maja 2018r. – ogłoszenia parafialne.

1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 17,00, natomiast w dni powszednie o godzinie 17,30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do modlitwy Litanią Loretańską.

2.Z racji wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Fatimy, dzisiaj po Mszy świętej wieczornej różaniec fatimski i procesja wokół świątyni. Siostry z Róży bł. Jolanty prosimy o niesienie figury Matki Bożej, można też przynieść świece. Zapraszamy do uczestnictwa.

3.Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień w sobotę święcenia prezbiterów.

4. Również dzisiaj przed naszą świątynią mieszkańcy wioski Stanisławczyk (parafia Hermanowice) zbierają dobrowolne ofiary na budowę kaplicy przedpogrzebowej. Kto może niech wesprze potrzebujących.

5. W poniedziałek nowenna do św. Maksymiliana z odczytaniem próśb i podziękowań.

6.We wtorek spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00.

7. W środę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika i patrona Polski.

8. Młodzież gimnazjalną klas drugich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16,00 do sali św. Jana Pawła II.

9.W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem próśb i podziękowań.

  1. W najbliższą niedzielę w naszej parafii dzieci z klas trzecich przystąpią do pierwszej Komunii świętej podczas Mszy świętej o godzinie 12,30. Prosimy, aby osoby nie zainteresowane powyższą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy świętej. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa w sobotę od godziny 15,00.
  2. W dniach 4-15 lipca 2018 roku z Przemyśla wyrusza 38 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa świętego Jacka zaprasza w swoje szeregi. Szczegóły na plakacie przed świątynią.
  3. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Cuda i łaski Boże, Któż jak Bóg, Drogę. W Niedzieli główny temat numeru brzmi: Św. Andrzej Bobola- 80 rocznica kanonizacji. Zapraszamy do lektury.
  4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą niedzielę świątynię przystroją kwiatami rodzice dzieci komunijnych. Dziękujemy też siostrom z róży: M.B. Królowej Polski, św. Urszuli Ledóchowskiej, M.B. Saletyńskiej, św. Jadwigi Śląskiej, M.B. Fatimskiej, św. Kingi, bł. Jolanty i braciom z róży św. Maksymiliana za ofiary  na świątynię. Bóg zapłać. Taca dzisiejsza na potrzeby świątyni.
  5. W minionym tygodniu zmarły w naszej parafii: Janina Strzępek, Janina Pukalska, oraz Elżbieta Chlebowska; pomódlmy się w ich intencji: wieczne odpoczywanie…

   Pomódlmy się o dobrą spowiedź dla dzieci z klas trzecich,  ich rodziców i krewnych, w intencji diakonów oraz za ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.