Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018r. – ogłoszenie parafialne

 

 1. Dzieci z klas trzecich dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 12,30 przystąpią do I Komunii świętej, natomiast dzieci z klas czwartych w najbliższą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 12,30 będą obchodziły rocznicę pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy o jednych i drugich w modlitwie. Spowiedź dla dzieci z klas czwartych , ich rodziców i rodzeństwa w najbliższą sobotę od godziny 15,00.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 17,00, natomiast w dni powszednie o godzinie 17,30.
 3. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie 6,30 9,00  16,00  18,00. Informujemy, że nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy kto może niech uczestniczy we Mszy świętej. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godzinie 17,30.
 4. Młodzież klas szóstych Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16,00 do kościoła.
 5. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godzinie 19,00 do sali św. Jana Pawła II . Tematem spotkania będzie konsekracja naszej świątyni.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. W parafii św. Trójcy w Przemyślu odpust.
 8. Dnia 4 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka z Przemyśla do Częstochowy. Jest to piękny czas rekolekcji, zbliżenia się do Pana Boga i poznania drugiego człowieka. Zapraszamy do uczestnictwa, szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Ruch Apostolstwa Młodzieży również informuje, że można się zapisywać na „Wakacje z Bogiem”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed świątynią i stronie internetowej RAM-u.
 10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek Dobra, Naszą Arkę, Rycerza Niepokalanej, Któż jak Bóg. W Niedzieli mamy przedstawionych nowych kapłanów i diakonów naszej archidiecezji. Zapraszamy do lektury.
 11. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci klas trzecich za przygotowanie świątyni do uroczystości komunijnej. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o przystrojenie świątyni kwiatami prosimy rodziców dzieci klas czwartych. Dziękujemy siostrom z róży: św. Jadwigi Królowej, św. Teresy od Dz. Jezus, św. Zofii, św. Anny, św. Weroniki za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.
 12. Proboszcz z parafii Hermanowice dziękuje za ofiary zebrane na kaplicę w Stanisławczyku w kwocie 1826 zł. Bóg zapłać.
 13. Pomódlmy się w intencji dzieci komunijnych, neoprezbiterów, rodzin oraz ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.