Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, 27 maja 2018r. – ogłoszenia parafialne

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy (2018-05-27).

 

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 17,00, natomiast w dni powszednie o godz. 17,30.
 2. We wtorek (29.V) Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu obchodzi swoje Święto w 25. rocznicę nadania imienia Orląt Lwowskich. W naszej świątyni o godzinie 9,00 będzie sprawowana Msza święta, na którą zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, zaproszonych gości oraz rodziców i opiekunów.
 3. Młodzież klas VII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16,00 do kościoła.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ( Boże Ciało). Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie : 6,30 7,45 18,00. Główna Msza święta będzie sprawowana w parafii św. Józefa (Salezjanie) o godzinie 9,00, na która udamy się procesyjnie. Wyjście z kościoła o godzinie 8,30, na które zapraszamy : ministrantów i lektorów w strojach liturgicznych, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, młodzież i dorosłych. Mężczyzn prosimy aby wzięli chorągwie. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godzinie 17,00. Po procesji dzieci ze świetlicy profilaktyczno – wychowawczej będą rozprowadzać chlebki „dobroci” i zbierać dobrowolne ofiary jako pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.
 5. W piątek (1.VI) rozpoczynamy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie będą sprawowane po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godzinie 17,00. W tym dniu możliwość spowiedzi od godziny 16,00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 6. W sobotę oprawę liturgiczną Mszy świętej wieczornej przygotuje Grupa Modlitewna Bożego Miłosierdzia, natomiast adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przygotują i poprowadzą siostry z Róży św. Kingi i bł. Salomei.
 7. W niedziele (3.VI) odbędzie się 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą święta w Archikatedrze o godzinie 11,30, następnie przemarsz ulicami miasta. Szczegóły na plakacie. Tu kliknij
 8. W naszej parafii w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17,00 rozpoczniemy Procesję Eucharystyczną. Pójdziemy ulicami: Grunwaldzką w kierunku Szkoły Podstawowej nr 16, chodnikiem przy szkole w kierunku Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Grunwaldzką przez osiedle i Rzeczną wrócimy do świątyni. Ołtarze będą ustawione: 1- obok bloku Rzeczna 10; 2- na wysokości kaplicy nad Sanem; 3- przy krzyżu misyjnym; 4- przy kościele. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1- Akcję Katolicką; 2- Róże Różańcowe; 3- Grupę Modlitewną Boże Miłosierdzie oraz wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 121 i 125; 4- młodzież. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy na krótkie spotkanie w poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej. Na procesję prosimy ministrantów i lektorów w strojach liturgicznych, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych, małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, młodzież i dorosłych. Mężczyzn prosimy o wzięcie chorągwi i feretronów. Prosimy o przyozdobienie okien, zwłaszcza na trasie procesji. Nabożeństwo do NSPJ w tym dniu będzie podczas procesji. Zmiana tajemnic będzie w następną niedzielę.
 9. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu czerwcu będą głoszone w parafii św. Józefa (Salezjanie) w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19,00 w salkach pod kościołem. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 4 czerwca.
 10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Naszą Arkę, Cuda i łaski Boże. Zapraszamy do lektury.
 11. Dziękujemy rodzicom dzieci z klas czwartych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość rocznicy pierwszej Komunii świętej. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o ofiarę na kwiaty do świątyni prosimy wiernych z ulicy Grunwaldzkiej 127 kl. 10,11,12. Dziękujemy też siostrom z róży św. Barbary i bł. Teresy Ledóchowskiej oraz braciom z róży św. Stanisława biskupa za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.
 12. W ubiegłym tygodniu zmarli w naszej parafii: Irena Czapor, Kazimierz Ujejski, Stanisław Leonowski, Janusz Karnaś pomódlmy się w ich intencji: wieczne odpoczywanie…

   W intencji rodzin i ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.