Niedziela 14 zwykła (2018-07-08)

Niedziela 14 zwykła (2018-07-08).

 1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.

2. W kalendarzu liturgicznym w środę święto św. Benedykta, Patrona Europy. Odpust na Kazanowie.

3. W środę wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w godzinach od 7,00-18,00. Czuwają siostry z Róży św. Jadwigi Śląskiej i bł. Teresy Ledóchowskiej , natomiast wiernych zapraszamy do prywatnej adoracji. Nowenna do Matki Bożej tym dniu o godzinie 17,30.

4. Również w środę w kościele OO. Karmelitów w Przemyślu o godzinie 16,00 zostanie odprawiona Msza święta w 75. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Po Eucharystii uroczystości przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym. Na uroczystość zaprasza Prezydent Miasta Przemyśla.

5. W piątek 13 lipca po Mszy świętej wieczornej różaniec fatimski i procesja ulicami parafii. Prosimy siostry z róży św. Jadwigi Śląskiej o niesienie figury Matki Bożej. Na procesję można przynieść świece.

6. W najbliższą niedzielę 15 lipca, przed naszą świątynią członkowie Ruchu Czcicieli św. Michała Archanioła  z Przemyśla będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz budowy pomnika Anioła Stróża Polski, który ma być zlokalizowany przy przemyskiej Archikatedrze. Inicjatywa budowy tego pomnika to nawiązanie do objawień prywatnych  jakie miał bł. Bronisław Markiewicz w 1863 roku któremu: ”Nieznajomy chłopiec ubrany po wiejsku z twarzą rozjaśnioną nieziemskim światłem prorokował o losach Polski i Polaków”. Błogosławiony Bronisław uważał, że pod postacią niezwykłego młodzieńca Bóg posyła Anioła, aby przygotować nasz naród na wielkie zmiany  i pobudzić ludność do współpracy z Bogiem dla dobra Ojczyzny i Polaków. Kto może, niech wesprze tą inicjatywę.

7. Zachęcamy młodzież do udziału w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej w dniach 22-28 lipca 2018 roku. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.fsm.franciszkanie.pl .

8. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Nasza Arkę, Któż jak Bóg. Główny temat Niedzieli brzmi: Święty Benedykt- Patron Europy. Zapraszamy do lektury.

9. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Rzecznej 10 kl.1,2,3. Dziękujemy siostrom z Róży: M.B. Królowej Polski, M.B. Saletyńskiej i M.B. Fatimskiej za ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Taca dzisiejsza na potrzeby świątyni.

10. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii Józefa Bachurska, pomódlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie…

   W intencji ofiarodawców oraz o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.