Niedziela 20 zwykła ( 2018-08-19)

Niedziela 20 zwykła ( 2018-08-19).

 

  1. Informujemy wiernych, że decyzją ks. Arcybiskupa Adama Szala z dniem 24 sierpnia 2018 roku ks. Wojciech Bolanowski został odwołany z funkcji Wikariusza naszej parafii i został mianowany Wikariuszem parafii pw. św. Stanisława bpa w Lubatowej. Dziękujemy ks. Wojciechowi za jego 3-letnią, owocną posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce duszpasterskiej. Szczęść Boże.
  2. Dzisiaj na Rynku Miasta Przemyśla o godzinie 10,00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. bpa Stanisława Jamrozka w intencji mieszkańców miasta z okazji Dni Patrona Miasta św. Wincentego. Po Mszy świętej procesja z relikwiami świętego. Szczegóły na plakacie przed świątynią. Tu kliknij.
  3. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek św. Bernarda z Clairvaux; we wtorek św. Piusa X- papieża; w środę NMP Królowej- odpust w Buszkowicach; w piątek święto św. Bartłomieja -apostoła. Natomiast w najbliższą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej- odpust w Kuńkowcach.
  5. Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafia pw. Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu zapraszają na XXXV Dożynki Archidiecezjalne, które odbędą się w niedzielę 26 sierpnia 2018 roku. Miejscem dożynek będzie plac przed Kolegiatą. Uroczysta Msza święta dziękczynna za zebrane plony o godzinie 12,30.
  6. W czwartek, 23 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18,00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się Koncert pod tytułem „Niepodległa”, w wykonaniu młodzieżowej Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Szczegóły na plakacie.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii organizuje jednodniową pielgrzymkę do Markowej k. Łańcuta. W programie Msza święta, zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej, zwiedzanie Skansenu regionalnego, ognisko z kiełbasą, w drodze powrotnej zwiedzanie kościoła w Kańczudze. Wyjazd 30 sierpnia (czwartek) o godzinie 7,30 , zbiórka przy kościele, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 40 zł.
  8. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę. Zapraszamy do lektury.
  9. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 72 kl.3 i 4.
  10. W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Józef Chorzępa, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie…

      Pomódlmy się w intencji ks. Wojciecha, o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży oraz za ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.