Niedziela 21 zwykła ( 2018-08-26)

Niedziela 21 zwykła ( 2018-08-26).

 

 1. Informujemy wiernych, że z dniem 25 sierpnia 2018 roku Ks. Arcybiskup Adam Szal mianował ks. Grzegorza Urbana Wikariuszem naszej parafii. Ks. Grzegorz został wyświęcony na kapłana  w 2016 roku i ostatnio pracował w parafii Haczów, natomiast w naszej parafii przejmie obowiązki po ks. Wojciechu. Witamy nowego Księdza Wikariusza i życzymy Bożego błogosławieństwa  w posłudze duszpasterskiej.
 2. Informujemy też, że naszą parafię opuszcza siostra Maksymiliana Nowak. Dziękujemy siostrze za 6-letnią posługę w naszej parafii jako katechetce i opiekunowi Koła Misyjnego Dzieci. Życzymy wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego na nowej placówce w Żyrardowie.
 3. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek św. Moniki; we wtorek św. Augustyna; w środę Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 5. W sobotę oprawę liturgiczną wieczornej Mszy świętej przygotują członkowie Akcji Katolickiej, natomiast adorację Najświętszego Sakramentu przygotują i poprowadzą siostry z Róży św. Weroniki i św. Anny. Informujemy też , że od 1 września w naszej świątyni będzie sprawowana Msza święta o godzinie 7 00.
 6. W najbliższą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic. Diecezjalna intencja różańcowa brzmi: Aby katecheci byli w swoim życiu świadkami wiary , którą głoszą.
 7. W dniu 1 września Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Sympatyków do Kalwarii Pacławskiej. Msza święta o godzinie 9,00.
 8. Prezydent Miasta Przemyśla i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W sobotę 1 września 2018 roku o godzinie 10,00 w kościele Ojców Karmelitów zostanie odprawiona Msza święta w intencji ofiar II wojny światowej. Dalsza część uroczystości bezpośrednio po Eucharystii przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii organizuje jednodniową pielgrzymkę do Markowej k. Łańcuta. W programie Msza święta, zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej, zwiedzanie Skansenu regionalnego, ognisko z kiełbasą, w drodze powrotnej zwiedzanie kościoła w Kańczudze. Wyjazd 30 sierpnia (czwartek) o godzinie 7,30 , zbiórka przy kościele, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 40 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca.
 10. Z prasy katolickiej mamy: Niedziele, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę. Zapraszamy do lektury.
 11. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wyb. Ojca św. Jana Pawła II 76 kl.1 i 2.
 12. W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii Tadeusz Kasia, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie…

    Pomódlmy się w intencji ks. Grzegorza, s. Maksymiliany,  oraz za ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.