Niedziela 22 zwykła (2018-09-02).

Niedziela 22 zwykła (2018-09-02).

 

 1. Informujemy wiernych, że do naszej parafii przybyła nowa siostra Wioleta Chwiej, która będzie pracowała w szkole jako katechetka, będzie się też opiekowała Kołem Misyjnym Dzieci. Życzymy Siostrze, aby się dobrze czuła w naszej wspólnocie parafialnej, a Matka Boża nasza Patronka niech wyprasza potrzebne łaski do owocnej posługi. Szczęść Boże.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic.
 3. W poniedziałek 3 września Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 o godzinie 8,00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, nauczycieli , wychowawców oraz rodziców i opiekunów.
 4. W czwartek odwiedzimy chorych w domach od godziny 15,00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godziny 16,00. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
 6. W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP.
 7. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy do udziału w następujących wspólnotach:

– ministrantów, kandydatów na ministrantów (od 3 klasy SP), lektorów oraz kandydatów na lektorów ( od 7 klasy SP) zapraszamy wraz z rodzicami  w czwartek   na Mszę świętą o godzinie 18,00, później krótkie spotkanie informacyjne.

– dzieci z Koła Misyjnego w sobotę od godziny 10,00 do sali św. Jana Pawła II.

– młodzież z RAM-u w sobotę o godzinie 19,00 do sali św. Jana Pawła II.

 1. Dzieci wraz z tornistrami oraz rodziców zapraszamy na Mszę święta ze specjalnym błogosławieństwem plecaków oraz przyborów szkolnych w najbliższą niedzielę 9 września o godzinie 11,00.
 2. Spotkania w pozostałych grupach odbywają się w następującym porządku:

-Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca w poniedziałki o godzinie 19,00.

-Grupa Modlitewna Boże Miłosierdzie w czwartki o godzinie 19,00.

-Akcja Katolicka w 2. wtorek miesiąca o godzinie 19,00.

-Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w 3. wtorek miesiąca o godzinie 19,00.

-Grupa Krwi Chrystusa w piątek o godzinie 16,30. Wszystkie grupy są otwarte i nowi członkowie są mile widziani i zapraszani.

 1. Informujemy, że od września nasza biblioteka parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 17,00-18,00. Zapraszamy do czytania książki religijnej.
 2. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Któż jak Bóg, Naszą Arkę. W Niedzieli polecamy artykuł pt. Ona załatwi każdą sprawę, czyli o Światowym Centrum Modlitwy o Pokój które powstało w Niepokalanowie.
 3. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do świątyni, Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wyb. Ojca św. Jana Pawła II 76 kl. 3 i 4.Dziękujemy też siostrom z Róży: św. Zofii, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Jadwigi Królowej za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.
 4. W minionym tygodniu zmarła Agnieszka Miciak, pomódlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie…

     W intencji s. Wiolety, ofiarodawców z ubiegłego tygodnia oraz dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców w nowym roku szkolnym: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.