23 Niedziela zwykła (2018-09-09)

23 Niedziela zwykła (2018-09-09).

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
 2. Zwróćmy uwagę, że w świątyni już można zobaczyć i usłyszeć nowe organy. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 3. Członkowie Akcji Katolickiej mają swoje spotkanie we wtorek o godzinie 19,00 w sali św. Jana Pawła II, natomiast o godzinie 17,30 zapraszają do świątyni na wspólny różaniec w intencji Ojczyzny.
 4. W związku z Tygodniem Wychowania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania w następującym porządku:

– Dzieci z klas I, II, III wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy we wtorek na Mszę świętą o godzinie 18,00. Po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii.

– Dzieci z klas IV, V, VI wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy w środę na Msze świętą o godzinie 18,00, później krótkie spotkanie z rodzicami dzieci klas IV.

-Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy w czwartek 13. IX na Mszę świętą o godzinie 18,00 i później na procesję ulicami naszej parafii. Prosimy siostry z Róży św. Weroniki o niesienie figury Matki Bożej. Można przynieść świece.

– Młodzież z klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum klas III zapraszamy w piątek na Mszę świętą o godzinie 18,00, później krótkie spotkanie w sprawie bierzmowania.

 1. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w środę od godziny 7,30-18,00. Czuwaj siostry z Róży św. Barbary i św. Elżbiety, natomiast wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nowenna do Matki Bożej o godzinie 17,30.
 2. Proboszcz parafii archikatedralnej w Przemyślu zaprasza na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 14 września o godzinie 19,00. Rozpoczęcie przy Archikatedrze i przejście na Wzgórze Trzech Krzyży.
 3. Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy zaprasza na II edycje charytatywnego biegu ulicznego pod hasłem” Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Bieg rozpoczyna się w niedziele 16 września – start spod Urzędu Miejskiego o godz. 14.00 Zebrane fundusze będą przeznaczone na budowę hospicjum przy ulicy Słowackiego. Strona biegu tu kliknij xxxx
 4. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu i Związek Sybiraków zapraszają Mieszkańców Miasta Przemyśla do udziału w Uroczystościach z okazji 79 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W intencji ofiar sowieckiej agresji dnia 17. IX ( poniedziałek) w kościele oo. Karmelitów zostanie odprawiona Msza święta o godzinie 16,00, następnie przemarsz pod pomnik Sybiraków i Ofiar Katynia.
 5. Parafia św. Trójcy w Przemyślu organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na terenie Jarosławia w dniu 15 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, La Salette, Drogę, Naszą Arkę, Cuda i łaski Boże. Zapraszamy do lektury.
 7. Składamy podziękowanie za ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wyb. Ojca św. Jana Pawła II 76a. Dziękujemy też siostrom z Róży św. M.B. Królowej Polski, św. Kingi, św. Urszuli Ledóchowskiej, M.B Fatimskiej. Bóg zapłać. Taca dzisiejsza na potrzeby świątyni.
 8. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz rodak ks. Czesław Major-Salezjanin, pomódlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie…

    Pomódlmy się w intencji rodzin i ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoją Obronę… Maryjo Królowo Polski módl się za nami.