24 Niedziela zwykła.(2018-09-16).

24 Niedziela zwykła.(2018-09-16).

 

 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu, modlimy się za pracowników mediów, materialnie wspomagamy radio diecezjalne.
 2. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
 3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu na Mszę św. o godzinie 18,00 zapraszamy dzieci i młodzież , aby uczcić swojego patrona, natomiast w sposób szczególny zapraszamy uczniów z klas VI Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami lub opiekunami, którzy   rozpoczną swoje  przygotowanie do  sakramentu bierzmowania.
 4. Również we wtorek spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00.
 5. Kandydatów na ministrantów oraz kandydatów na lektorów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
 6. Informujemy też, że lektorzy mają swoje spotkania w czwartki, natomiast ministranci w piątki po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. W kalendarzu liturgicznym w piątek święto św. Mateusza – Apostoła. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem próśb i podziękowań.
 8. W Kalwarii Pacławskiej, dnia 29 września 2018 roku, jest organizowana Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 15 zł, wyjazd o godzinie 8,00 spod kościoła. Przy zapisie potrzebny jest pesel.
 9. Trwają zapisy do Studium Życia Rodzinnego. Słuchaczami mogą być: młodzież pomaturalna, studenci, rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą pogłębić wiedzę z tej dziedziny. Szczegóły na plakacie.
 10. Stowarzyszenie Linia 102.pl w Przemyślu organizuje akcję społeczną, której celem jest ponowne przywrócenie pociągów turystycznych na linii kolejowej nr 102  w relacji : Przemyśl- Niżankowice- Chyrów- Zagórz. W związku z tym w najbliższą niedzielę będą zbierać dobrowolne ofiary na ten cel.
 11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii będzie w dniu 28 września (piątek) o godzinie 11,00. Zużyty sprzęt można składać na placu przy garażach wyżej plebanii.
 12. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę. Zapraszamy do lektury.
 13. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wyb. Ojca św. JP II . 76 b. Dziękujemy też siostrom z Róży: M.B. Saletyńskiej, św. Elżbiety, św. Jadwigi Śląskiej, św. Barbary, św. Weroniki oraz braciom z Róży św. Maksymiliana za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.
 14. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii Czesława Babiak, pomódlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie…

    W intencji dzieci, młodzieży oraz ofiarodawców z ubiegłego  tygodnia : Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polsk,i módl się za nami.