26 Niedziela zwykła (2018-09-30)

26 Niedziela zwykła (2018-09-30).

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30
 2. Od poniedziałku, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą sprawowane: w niedzielę o godzinie 17,00, natomiast w dni powszednie o godzinie 17,30, później Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych  do wspólnej modlitwy różańcowej. Dla dzieci mamy specjalne wyklejanki nawiązujące do 160 rocznicy  objawień Matki Bożej w Lourdes
 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w następującym porządku:

-uczniowie klas 3 gimnazjalnych we wtorek, 2 października, rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 18,00, zaraz po niej spotkanie.

-uczniowie klas 8 SP w środę, 3 października, również rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 18,00, zaraz po niej spotkanie.

 1. W czwartek odwiedzimy chorych w domach od godziny 15,00.
 2. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godziny 16,00.
 3. W sobotę oprawę liturgiczną wieczornej Mszy świętej przygotuje Grupa Krwi Chrystusa , natomiast adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godziny 20,00-21,00 przygotują i poprowadzą siostry z Róży św. Barbary i św. Elżbiety
 4. W najbliższą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic. Intencja diecezjalna różańcowa brzmi: O nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
 6. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę, Rycerza Niepokalanej. W Małym Gościu Niedzielnym jest dodatkowo różaniec na rękę, natomiast w Niedzieli polecamy artykuł pt. Synod o przyszłości Kościoła. Zapraszamy do lektury.
 7. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. 76 d.
 8. W minionym tygodniu zmarła w naszej parafii Ludmiła Zając, pomódlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie…

     Pomódlmy się w intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego   tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.