28 Niedziela zwykła (2018-10-14).

28 Niedziela zwykła (2018-10-14).

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17,00, natomiast w dni powszednie o godzinie 17,30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej parafii organizuje spotkanie z Panem Januszem Hamryszczakiem kandydatem na prezydenta miasta Przemyśla oraz kandydatami do rady miasta. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza -patrona Służby Zdrowia, w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.
 5. W piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem próśb i podziękowań.
 6. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu w sobotę 20 października. Rozpoczęcie w Bazylice o godzinie 9,30, następnie Msza święta, poczęstunek w Wyższym Seminarium Duchownym  oraz Spektakl w wykonaniu alumnów WSD. Zaproszeni są wszyscy członkowie i sympatycy Dzieła Pomocy Powołaniom.
 7. W najbliższą niedzielę modlimy się w intencji misji pod hasłem :” Pełni ducha i posłani”.
 8. Dnia 18 października przypada Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji ofiar handlu ludźmi oraz zapraszamy na projekcje filmu: „Nikczemny handlarz dusz”, która się odbędzie w czwartek 18 października o godzinie 18,00 w Domu Katolickim ROMA Grodzka 11. Wstęp wolny, bezpłatne karty wstępu do odebrania w księgarni Katolickiej Roma, film jest od lat 16.
 9. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Miłujcie się, Drogę, Naszą Arkę, Cuda i łaski Boże, Bez toastu. Główny temat numeru Niedzieli brzmi: 40 rocznica wyboru Jana Pawła II. Zapraszamy do lektury.
 10. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 80 kl. 4,5,6.Dziękujemy siostrom z Róży M.B. Saletyńskiej, M.B. Królowej Polski i M.B. Fatimskiej za ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Taca dzisiejsza na potrzeby świątyni.
 11. W minionym tygodniu zmarły w naszej parafii Urszula Ruda i Władysława Barszczak, pomódlmy się w ich intencji: wieczne odpoczywanie…

   W intencji rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za  nami.