29 Niedziela zwykła (2018-10-21).

29 Niedziela zwykła (2018-10-21).

 

  1. Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy. Dzisiejszy różaniec o godzinie 17,00 odmówimy w tej intencji. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17,30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
  2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, natomiast w środę wspomnienie bł. Jana Balickiego.
  3. Parafia OO. Franciszkanów zaprasza na Wieczór Uwielbienia w najbliższą sobotę o godzinie 19,30. Szczegóły na plakacie przed świątynią.
  4. Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia utworzenia Garnizonu Przemyśl. W programie:

27.X.( sobota): Godzina 12,00  „Parada Dzieci” w asyście Salezjańskiej Orkiestry Dętej „Augustino” z Placu Niepodległości na Rynek, natomiast o godzinie 13,00 program patriotyczny na Rynku Starego Miasta.

28.X.(niedziela ): Godzina 10,00 defilada ulicami miasta  5. Batalionu Strzelców Podhalańskich na Plac Niepodległości gdzie o godzinie 11,00 będzie sprawowana   Uroczysta Msza Święta  w intencji Ojczyzny. Od godziny 13,00 program artystyczny na Rynku Starego Miasta.

  1. Muzealne spotkania z Biblią – dzieje biblijne a historia Polski, prowadzenie dr hab. Urszula Szwarc emeryt. prof. KUL JPII. Spotkania odbywają się w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu, najbliższe 24 października o godzinie 17,00, pozostałe według programu zamieszczonego na plakacie przed świątynią.
  2. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Miłujcie się, Drogę, Naszą Arkę, Bez toastu. W Niedzieli bezpłatny dodatek w postaci filmu na płycie DVD i kartka na wypominki. Zapraszamy do lektury.
  3. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 80 kl.7,8,9. Dziękujemy siostrom z Róży bł. Teresy Ledóchowskiej oraz św. Teresy od Dzieciątka Jezus za ofiarę na świątynię. Bóg zapłać. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na misje.
  4. W najbliższą niedzielę przed naszą świątynią członkowie Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Przemyślu będą zbierać dobrowolne ofiary na cele charytatywne Towarzystwa.

Pomódlmy się w intencji misji, misjonarzy, rodzin i ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.