Niedziela 19 zwykła ( 2018-08-12)

Niedziela 19 zwykła ( 2018-08-12).

 

  1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
  2. W poniedziałek, 13 sierpnia, po Mszy świętej wieczornej różaniec fatimski i procesja wokół świątyni . Prosimy siostry z Róży bł. Teresy Ledóchowskiej  o niesienie figury Matki Bożej. Na procesje można przynieść świece.
  3. We wtorek, 14 sierpnia, wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana drugiego Patrona naszej parafii. Msze święte z ucałowaniem relikwii będą sprawowane o godzinie 6,30 i 18,00.
  4. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę, na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Po południu wychodzimy po pielgrzymów wracających z Kalwarii, zbiórka przy kościele o godzinie 14,15.
  5. W piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem próśb i podziękowań. W tym dniu czcimy też świętego Jacka.
  6. Organizatorzy Dni Patrona Miasta Przemyśla- Wincentiada oraz ogólnopolskiej akacji Caritas „ Tornister pełen uśmiechu” zapraszają mieszkańców w niedzielę, 19 sierpnia, o godzinie 10,00 do Rynku Starego Miasta na uroczystą Mszę świętą pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Jamrozka w intencji mieszkańców Przemyśla i wystawienie relikwii Św. Wincentego. Po Mszy świętej procesja ulicami miasta: Kazimierzowską i Franciszkańską. Jednocześnie w godzinach od 8,00-9,45 w asyście motocyklistów relikwie św. Wincentego przejadą ulicami naszego Miasta: Grunwaldzka, Bielskiego, Glazera, Paderewskiego, Opalińskiego, Augusta, Borelowskiego, Bohaterów Getta, Mickiewicza, Jagiellońską do Rynku , zapraszając w ten sposób na uroczystości.
  7. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę. Zapraszamy do lektury.
  8. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 72 kl.1 i 2. Dzisiejsza taca na potrzeby świątyni.
  9. W minionym tygodniu zmarli w naszej parafii Daniel Kawka i Władysław Wójcicki, pomódlmy się w ich intencji: wieczne odpoczywanie…

      W intencji pielgrzymów kalwaryjskich, o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży, za ofiarodawców z ubiegłego tygodnia: Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski, módl się za nami.