25 Niedziela zwykła (2018-09-23)

25 Niedziela zwykła (2018-09-23).

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godzinie 17,30.
 2. Dzisiaj przed naszą świątynią Stowarzyszenie linia 102.pl w Przemyślu organizuje zbiórkę do puszek, której celem jest ponowne przywrócenie pociągów turystycznych na trasie: Przemyśl- Niżankowice- Chyrów – Zagórz. Kto może niech wesprze tą akcję.
 3. We wtorek spotkanie członków Rady Parafialnej w sali św. Jana Pawła II o godzinie 19,00.
 4. Informujemy, że lektorzy mają swoje spotkania w czwartki, natomiast ministranci w piątki po Mszy świętej wieczornej. Na powyższe zbiórki zapraszamy również kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana, w piątek wspomnienie św. Wacława – męczennika, natomiast w sobotę święto świętych Archaniołów : Michała, Gabriela, Rafała.
 6. W sobotę 29 września 2018 roku w Kalwarii Pacławskiej jest organizowana Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 15 zł, wyjazd o godzinie 8,00 spod kościoła. Przy zapisie potrzebny jest pesel, mamy jeszcze wolne miejsca.
 7. Trwają zapisy na Studium Życia Rodzinnego. Słuchaczami mogą być: młodzież pomaturalna, studenci, rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz wszyscy którzy chcą pogłębić wiedzę z tej dziedziny. Szczegóły na plakacie.
 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii będzie w dniu 28 września (piątek) o godzinie 11,00. Zużyty sprzęt można składać na placu przy garażach wyżej plebanii.
 9. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu październiku będą głoszone w parafii św. Trójcy w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19,15. Pierwsze spotkanie 1 października.
 10. W niedzielę 30 września 2018 roku o godzinie 21,00 przeprowadzona zostanie „ Akcja bijących dzwonów” we wszystkich kościołach przemyskich symbolizująca przemyski Apel Jasnogórski w ramach Miejskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
 11. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę. Zapraszamy do lektury.
 12. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wyb. Ojca św. Jana Pawła II 76 c. Dziękujemy też siostrom z Róży św. Anny oraz braciom z Róży św. Stanisława biskupa za ofiary na świątynię. Bóg zapłać.
 13. Pomódlmy się w intencji rodzin oraz ofiarodawców z ubiegłego  tygodnia : Pod Twoją Obronę…Maryjo Królowo Polski módl się za nami.