27 Niedziela zwykła (2018-10-07

27 Niedziela zwykła (2018-10-07).

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17,00, później zmiana tajemnic, natomiast w ciągu tygodnia o godzinie 17,30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Dla dzieci mamy wyklejankę nawiązującą do 160 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes.
 2. We wtorek spotkanie członków Akcji Katolickiej w sali Jana Pawła II o godzinie 19,00.
 3. W środę wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godziny 7,30 do 18,00, czuwają siostry z Róży św. Zofii i św. Urszuli Ledóchowskiej , natomiast wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek (11.X) członkowie Akcji Katolickiej zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny o godzinie 17,30.
 5. Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy w sobotę, 13 października, na Mszę świętą o godzinie 18,00, później na różaniec fatimski i procesję ulicami parafii. Prosimy siostry z Róży św. Anny o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej. Można przynieść świece.
 6. W najbliższą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem ”Promieniowanie Ojcostwa”. Przed świątynią jest organizowana zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Kto może niech wesprze potrzebujących.
 7. Również w niedzielę odbędzie się jest Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, inaugurująca nowy rok pracy formacyjnej w grupach apostolskich. Będzie okazja do modlitwy w intencji Synodu o Młodzieży, który trwa w Rzymie oraz ŚDM w Panamie, które odbędą się w styczniu przyszłego roku. Początek spotkania o godzinie 10,00 w auli WSD. Szczegóły na plakacie przed świątynią.
 8. Msza święta dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej będzie sprawowana w naszej parafii w najbliższą niedzielę o godzinie 15,00. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Jan Szeląg.
 9. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom w sobotę 20 października. Rozpoczęcie w Archikatedrze o godzinie 9,30, szczegółowy program na plakacie przed świątynią.
 10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczek dobra, Drogę, Naszą Arkę, Rycerza Niepokalanej. W Niedzieli przemyskiej są fotografie alumnów  pierwszego roku studiów w WSD w Przemyślu, w tym   z naszej parafii, natomiast Gość Niedzielny jest z  filmem na DVD pt. Sprawa Chrystusa.  Zapraszamy do lektury.
 11. Składamy podziękowanie za ofiarę na kwiaty do świątyni. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę o taką ofiarę prosimy wiernych z ulicy Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 80 kl.1,2,3.
 12. Pomódlmy się w intencji Synodu o Młodzieży, rodzin oraz ofiarodawców z minionego tygodnia: Pod Twoja Obronę… Matko Boża Różańcowa, módl się za nami.